Eğitim Programları

KURUMSAL SEMİNER KONULARIMIZ

ÇOCUK VE ERGENDE KARAKTER GELİŞİMİ

Okul yöneticisi, öğretmen ve anne babalara yönelik, çocuklarımızın başarılı ve karakterli bireyler olabilmesi için sergilenmesi gereken yaklaşımları ve etkinlikleri içerir.

YAPILANDIRMACI YAKLAŞIM VE UYGULAMA ÖRNEKLERİ

Okul yöneticileri ve öğretmenlere yönelik, yeni müfredat ve uygulama örneklerinden oluşur. Eğitim, interaktif olarak gerçekleştirilir.

BEYİN UYUMLU ÖĞRENME

Okul yöneticisi, öğretmen ve anne babalara yöneliktir. Beyinle ilgili yapılan araştırma sonuçlarının eğitim öğretim sürecine aktarılmasına yönelik bir programdır.

KİTAP VE OKUMA SEVGİSİ (İNTERAKTİF EĞİTİM)

Günümüz Türkiyesinin en büyük sorunlarından biri, okuma alışkanlığının olmamasıdır. Bu eğitim sonucunda öğretmenlerimizin elde ettiği kazanımlarla, çocuklarımızın okumayı ne kadar çok sevdiğini göreceksiniz. 

ERGENLERLE İLETİŞİM

Okul yöneticisi, öğretmen ve anne babalara yöneliktir. Günümüz gençliğiyle yaşanılan problemlerin bir çoğu gençlerin yeterince anlaşılamamasından kaynaklanmaktadır. Bu eğitimde, yetişkinlerin ihtiyacı olan gençlerle iletişim anahtarlarını bulacaksınız.

ÖĞRENME STİLLERİ

Okul yöneticisi, öğretmen ve anne babalara yöneliktir. Her bireyin, kendine özgü öğrenme stili mevcuttur. Bu stilin bilinmesi ve anlaşılması, bireyin yaşam kalitesini arttırır. Öğrenme stillerinin keşfedilme yöntemini ve yetişkinler tarafından yapılması gerekenleri içerir.

İÇİNDEKİ GÜCÜ UYANDIR! (8. SINIF VE LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN)

Sekizinci sınıf ve lise son sınıf öğrencilerine yöneliktir. Öğrencilerin en stresli ve en yorgun olduğu bu dönemde en çok ihtiyaçları olan şey; onların yapabileceklerini görebilmeleri ve buna inanmalarıdır. Bu program sonunda gençlerimizin, salondan farklı bir enerjiyle çıktıklarına sizler de şahit olacaksınız.

EĞİTİMCİLERİMİZ

AYTAÇ AÇIKALIN PROF. DR.

BENGİSU KOYUNCU YRD. DOÇ. DR.

MÜRŞİD EKMEL AYBEK - PSİKOLOJİK DANIŞMAN